Jak na fotokoutek na svatbě?

Fotokoutek je trendem několika posledních svatebních sezón. Baví svatební hosty a novomanželům zanechává vtipné fotografie v knize hostů.


Uvažovali jste, že i Vy si na svatbě zařídíte fotokoutek? Máme pro Vás několik tipů.

Svatební kniha hostů - ukázka "Nejlepší svatební momenty"

Fotokoutek, to je instax s dostatkem fotografií, vtipné rekvizity, kniha hostů, fotolepky a něco na psaní. Zajištění kompletního fotokoutku často znamená pro snoubence náročnější shánění jednotlivých částí a finanční investici. Fotoaparát instax je možné si levně pronajmout (pak ale většinou platíte za drahé fotografie) nebo si jej pořídit. Pořízení instaxu je sice dražší, ale má jednu příjemnou výhodu – můžete jej využít nejen na svatbě, ale i po ní, například na svatební cestě ,-)


At už jste se rozhodli si výbavu pro fotokoutek pořídit nebo zapůjčit, je nutné dbát pravidla 4U:

  • Umístěte fotokoutek do klidnějšího místa (nedoporučujeme ke vchodu nebo do úzké chodby), které ale bude nepřehlédnutelné (takže žádný zastrčený koutek, který nikdo nikdy nenajde – chcete mít přeci pěkné fotky nejlépe od každého hosta). Každý jej bude mít na očích, zároveň u něj nebude strkanice.

  • Upozorněte na fotokoutek hosty (například při jednom z projevů při hostině). Pokud se o něm hosté nedozví, může se stát, že na konci svatby žádné fotografie mít nebudete, a to by byla škoda.

  • Určete někoho ze svých dobrých známých, aby měl fotokoutek na očích a pomohl hostům s focením, výměnou filmu a lepením fotografií do knihy hostů. Zároveň by měl pohlídat, aby hosté příliš „neplýtvali“ fotografiemi (je jasné, že si občas někdo nějakou tu fotku odnese, ale většina z nich by měla skončit v knize hostů).

  • Užijte si zábavné focení ,-)

Pokud tato pravidla dodržíte, je úspěch fotokoutku téměř zaručen.


Chcete mít na svatbě ještě více zábavy? Zkuste Svatební knihu hostů – novinku na trhu. Svatební kniha hostů obsahuje nejen část pro vlepování fotografií z fotokoutku, ale také předvyplněné otázky na svatbu, novomanžele, tipy a rady do manželství. Navíc je v ní volný prostor pro kreativní malování a zanechání přání novomanželům. Hosté se tak kromě focení zabaví také vymýšlením vtipných odpovědí a rozvíjením své kreativity ve Svatební knize hostů.


Pokud Vás Svatební kniha hostů zaujala, pořiďte si ji na svou svatbu nebo svatbu Vašich přátel v našem e-shopu.


Přejeme Vám i Vašim hostům plno zábavy.

Radka & Martin Heinisch

Pro více informací nás kontaktujete na svatebniknihahostu@email.cz

Alfred Heinisch, U rybníka 12, Rýmařov, IČ: 47991054

© 2018-2020 by Radka&Martin Heinisch all rights reserved